Makijaż – nieco ważkich wskazówek

Wim Hof

Wybór barwy podkładu.

Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują defekty naszej cery.

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio robić? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, kiedy już opanujesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako nieco czasu na te ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>