Bielactwo

Bielactwo nabyte to utrata pigmentacji skóry. Ta choroba jest wynikiem ataku autoimmunologicznego i dotyczy on melanocytów skóry.

Bielactwo nabyte przeważnie ma miejsce późno w wieku dorosłym. Wczesne plamy, które zaczną pojawiać się na skórze, mogą rosnąć lub mogą mieć niezmienną. Niejednokrotnie te plamy są podrażnione ze względu na ich lokalizację. Przykładem tego są stopy i kostki, gdzie plamy są w częstym kontakcie z butami, skarpetami itp. Niejednokrotnie bielactwo pojawia się po raz pierwszy w wyniku stresu, który uderza w układ odpornościowy, co sprawia że organizm zaczyna eliminować pigment skóry.

W przeciwieństwie do większości chorób, bielactwo nie jest tylko problemem medycznym. Choroba dotyka sfery psychicznej. Osoby dotknięte chorobą muszą uważać, jest ochrona przed słońcem i innymi źródłami UV. Jest to niezbędne, ponieważ pigment skóry stanowi dla naszego organizmu barierę chroniącą przed promieniami UV.

https://crik.pl/ 

Jak zawsze zaleca się wizytę u lekarza, jeśli podejrzewasz, że masz bielactwo nabyte. Może to uchronić Cię przed oparzeniami i pomóc chronić Twoje ciało przed uszkodzeniem skóry.

Ilustracje nie pokazują bielactwa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>